Tipy a triky pre bežcov

Zopár postrehov a rád z praxe od organizátorov...
Ak by ste chceli pridať nejakú vlastnú skúsenosť, napíšte nám!

Zoberte si čo najviac drobných, pivo na Pivnom behu nestojí spravidla veľa a nemusíte sa zdržiavať pri platení a vydávaní.

Je dobré poriadne si premyslieť trasu. A nie vždy je najmúdrejšie vydať sa tou na prvý pohľad najoptimálnejšiou. Je možné, že sa ňou vydá väčšina a v najbližšej (alebo niektorej ďalšej) hospode vznikne "štupeľ" a budete dlhšie čakať na pivo. Tiež je dobré uvedomiť si, v ktorom štarte nastupujete - inú stratégiu volíme v prvom a inú v dalších...

Výborná vec je, keď jeden z tímu vždy pred blížiacim sa stanovišťom pobehne dopredu a rýchlo objedná pivko - kým druhý príde s kartičkou za porotou, už ho majú prichystané. Ideálne je, ak sa dvaja primerane dopĺňajú (rýchlosť behu vs. rýchlosť pitia). Najoptimálnejšie je mať oboje dobre natrénované.

Radšej dvakrát merať a raz bežať. Poriadne si v rámci tímu ozrejmite, že obaja idete do tej istej hospody, a keď aj jeden pobehne dopredu, ten druhý nepôjde inam. Základ je vedieť, že máte na mysli ten istý podnik na tom istom mieste.

Pri druhom, príp. treťom pive (ako u koho), zvykne nastať takzvaná "kríza CO2". Než sa rozbehnete ďalej, je veľmi dobré poriadne si odgrgnúť, aj viackrát. Predídete tým zbytočnému vyvráteniu tekutín z nadmernej rýchlosti pitia. Ak sa aj napriek tomu stane, že sa z množstva plynu a tekutiny vyvrátite, nič sa nedeje - kľudne pokračujte ďalej, len nezabudnite túto "nehodu" nahlásiť porote v cieli (v opačnom prípade by ste boli vylúčení).

Treba si dobre rozmyslieť, kedy bežať a kedy sa zviezť. Nie je vždy výhodné zviezť sa v MHD a taktiež nemusí byť vždy výhodné bežať celú cestu. Tieto možnosti treba operatívne a strategicky meniť počas trasy.

Určite netreba nijako porušovať pravidlá a podmienky účasti. Nie je hanbou nedobehnúť Pivný beh, je to normálne a keď sa mi ďalej nechce, alebo sa mi nedarí, idem kľudne do cieľa. Hanbou je sa na Pivnom behu nezabaviť a zbytočne stresovať seba aj ostatných.

A nezabudnite - Pivný beh je tímový šport, ako tím bojujete, víťazíte, prípadne znavení padáte. Ak má váš parťák náhodou zlý deň, alebo sa mu pritrafí nejaká nehoda, stojte pri ňom, spolu určite všetko dáte s úsmevom na perách.

Na vrch stránky