Časté otázky

Neprehliadnite tiež sekciu Tipy a triky!

Ako sa môžem prihlásiť na Pivný beh Bratislavou?

Vyplnením online prihlášky a následne uhradením zápisného.
Priamo na štarte je možné sa prihlásiť iba v prípade, že budú voľné miesta.

Kto všetko sa môže prihlásiť?

Každý priateľ piva, VKRP, metalu a človek dobrej vôle, ktorý sa stotožní s Pravidlami súťaže a podmienkami účasti. Organizátor si vyhradzuje právo odoprieť záujemcovi prihlásenie.

Ako môžem uhradiť zápisné?

  • Osobne pred 23.9.
    V pravidelných intervaloch vás budeme v predstihu informovať o možnosti úhrady zápisného osobne - spravidla na pive, miesto a čas vždy vopred upresíme.
    V prípade záujmu je možné dohodnúť si individuálny termín na 0903 83 76 13 (Džony).
  • Na účet VKRP (ideálne) 
    V prípade záujmu o úhradu zápisného prostredníctvom internet bankingu, pošlite 16 € na číslo účtu IBAN: SK64 0200 0000 0064 4 894 3012 a do poznámky pre príjemcu pls uveďte názov družstva.
    Úhrada na účet je možná iba do 18.9.

Koľko piva minimálne musím vypiť?

Pretekár 7 veľkých pív, pretekárka 2 veľké a 5 malých. Ak sú v tíme 2 pretekárky, obe vypijú 2 veľké a 5 x veľké a malé, ktoré si rozdelia podľa vlastného uváženia.

Musím na Pivnom behu Bratislavou bežať?

Nie, beh nie je podmienkou. Súťažiaci sa možu presúvať pešo ľubovoľnou rýchlosťou, príp. využívať pri presunoch prostriedky MHD. Všetky ostatné dopravné prostriedky sú ale zakázané! (bicykel, auto, taxi, korčule...)

Kto platí súťažné pivá?

Súťažné pivá v jednotlivých hospodách na trase si súťažiaci zaobstarávajú a platia sami. Tieto pivá nie sú zadarmo, ani zahrnuté v štartovnom, avšak vďaka nášmu partnerovi - Tradičnímu pivovaru v Rakovníku – si vychutnáte lahodné tradičné pivo Bakalář za zvýhodnenú symbolickú cenu!

Aké krčmy sú na trase Pivného behu Bratislavou?

Štartujeme z RANDAL CLUBu (Karpatská 2, 811 05 Bratislava - Staré Mesto), ktorý je zároveň cieľom.
Trasa každého ročníka je tajná, súťažiaci obdržia zoznam krčiem až pred štartom. Samotné poradie krčiem - s výnimkou štaru a cieľa - si každý tím zvolí sám. Nepísaným pravidlom pri výbere krčiem je ich poloha v rámci širšieho Starého mesta.

Aká dlhá je trasa Pivného behu Bratislavou v kilometroch?

Trasa sa nedá presne zmerať, nakoľko sú na nej každý rok iné krčmy, ktoré sa navyše súťažiaci dozvedia až na štarte.

Dostanem na štarte mapku s hospodami? Čo ak niektorú z krčiem nepoznám?

V rámci Pivného behu Bratislavou majú výhodu tí pivári, ktorí sa orientujú v bratislavských krčmách - súčasťou celoročnej intenzívnej prípravy je preto u mnohých pravidelné navštevovanie najrôznejších zariadení a oboznamovanie sa s terénom. Samozrejme, nie je v ľudských silách vždy vediet všetko. Preto závodníkom, ktorí niektorú z krčiem nepoznajú (príp. si nie sú istí), ponúkame možnosť opýtať sa organizátorov - ale až po odštartovaní a uplynutí určitého "trestného" času, aby rozhľadenejšie tímy neprišli o svoju výhodu.

Čo môžem vyhrať?

Víťazný tím získa 20 pív, chmeľové vence, čestné diplomy, pamätné trofeje, isté miesto v nadchádzajúcom ročníku a mnoho ďalších cien. Ocenené sú tiež tímy na 2. a 3. mieste. Bez ohľadu na cieľový čas tiež udeľujeme ďalšie ocenenia ("Čestné uznanie za predvedený výkon", titul "Najsympatickejší tím", diplom za NPP nazov, ocenenie Mladý Pivník, ...)

Pije sa aj niečo iné okrem piva?

Súťažne sa pije výlučne pivo, nesúťažne sa ale fantázii medze nekladú.


Ak máte akúkoľvek ďalšiu otázku, napíšte nám.

Na vrch stránky